Günışığı Gazetesi

Anasayfa Yenile

“Elazığ’a müjdeler bekliyoruz”

12 Ocak 2018 14:01

“Elazığ’a müjdeler bekliyoruz”

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ ziyaretiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, Elazığ için müjdeler beklediklerini söyledi.

Bugün Elazığ’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Elazığ halkı ve iş dünyası tarafından heyecanla beklendiğini belirten Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, “İş dünyası ve halkımızı Sayın Cumhurbaşkanımızı coşkulu şekilde karşılamaya bekliyoruz” dedi.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elazığ ziyaretiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, “İlimize Cumhurbaşkanı olduktan sonra ikinci kez teşrif edecek olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası camiası olarak heyecanla beklemekteyiz. Cumhurbaşkanımız iş dünyası ile çok yakın işbirliği ve görüş alışverişi içerisinde bulunarak çok önemli destek ve katkılar sağlamıştır. İstihdam seferberliği noktasındaki büyük desteği ile 2017 yılında kamu-özel sektör ortaklığında ülkemiz 1,5 milyon ek istihdam sağlamıştır. Bu dönemde Odamız ile İş Kur İl Müdürlüğü müşterekliğinde sürdürülen çalışmalar neticesinde ilimiz, 5. grupta bulunan Tokat, Osmaniye, Çorum, Çanakkale, Uşak, Adıyaman, Batman, Yozgat, Edirne, Kırklareli ve Mardin illeri arasında 1 Ocak- 31 Aralık 2017 tarihleri arasında İşe yerleştirmede 1. sırada yer alma başarısı göstermiştir. Bu dönemde işe yerleştirilen kişi sayısı 11 bin 817 kişi olmuştur.” dedi.

2018 yılı için ikinci istihdam seferberliği çalışmalarının başladığına vurgu yapan Alan, “Son 2 yılın en güçlü yatırım artışı, geçtiğimiz 3 ayda yaşandı.  Türkiye büyümede ilk 9 ay itibariyle, yüzde 7,4 gibi müthiş bir performansa ulaşmış ve bu başarılarda Sayın Cumhurbaşkanımızın çok büyük bir payı bulunmaktadır.

İlimizin sanayi yatırımlarının önündeki en büyük engel olan Teşvik Yasası ile ilgili vermiş olduğumuz büyük mücadele neticesinde ilgili bakanlıklardan almış olduğumuz bilgilere göre yeni bir düzenlemenin son aşamaya geldiği ve ilimizin de içinde bulunduğu Cazibe Merkezleri kapsamındaki 23 ilin Teşviklerde 6. Bölge desteklerinden istifade etmesinin yolu açılmıştır. İnşallah bu müjdeyi Sayın Cumhurbaşkanımızdan Elazığ’da alacağız.” açıklamasında bulundu.