Günışığı Gazetesi

Anasayfa Yenile

“İşletmelerimizin önünü açtık”

11 Ocak 2018 15:05

“İşletmelerimizin önünü açtık”

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ve Yönetim Kurulu Üyesi F.Ahmet Yılmaz, Çarşı Mahallesinde faaliyet gösteren işyerlerini ziyaret etti.

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan ve Yönetim Kurulu Üyesi F.Ahmet Yılmaz, Çarşı Mahallesinde faaliyet gösteren işyerlerini ziyaret etti.

Esnafın sorunlarını ve beklentilerini dinleyen Başkan Alan, yaptığı değerlendirmede; “Görev yaptığımız süre içerisinde gerek sektörel anlamda gerekse üyelerimizin bireysel sorunlarının çözümü için tüm imkanlarımızı seferber ederek çözüm üretmeye gayret gösterdik. Elbette biz talep makamıyız. Çözüm makamı ise yerel yönetimler yada merkezi hükümet. Bu anlamda biz hem yerel yönetimlerimizin hem de merkezi hükümetimizin çok önemli destek ve ilgisini gördük. Özellikle kredi noktasında çok büyük sorunlar yaşayan üyelerimizin bu sorunun çözümü için Odamız ve TOBB katkısı ile kullandırılan düşük faizli 10 milyon TL ve girişimlerimiz ve yoğun mücadelemiz neticesinde çok ciddi manada bütçesi artırılan KOSGEB destekleriyle sıfır faizli olarak 77 milyon TL kredi kullanılmasına öncülük ettik. Kredi Garanti Fonunun söylenti olmaktan çıkarıp Odamız bünyesinde faaliyete geçmesini sağlayarak ipotek ve teminat sorunu olan işletmelerimizin önünü açtık. Teşvik yasası, İŞGEM Projesi, İkinci OSB girişimlerimiz, Cazibe Merkezi Programı konusundaki hassasiyetimiz, yatırım girişimlerimiz ve iş dünyasının diğer tüm sorun ve beklentileriyle ilgili yaptığımız girişim ve çalışmalar üyelerimiz ve işdünyası tarafından yakından takip ediliyor. Bize gösterilen bu ilgi ve sevgi tamamen bununla ilgilidir.” ifadelerinde bulundu.

Ziyaret esnasında Başkan Alan’a teşekkür eden işletme sahipleri, Başkan Alan’ın girişim ve çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, “Sayın Başkanımızın iyi niyet ve samimiyetle çok yoğun bir şekilde bizim ve ilimiz için çalıştığını görmekteyiz.” şeklinde konuştular.