Günışığı Gazetesi

Anasayfa Yenile

Taraftarı kıskandıran tablo!..

09 Ocak 2018 19:58

Taraftarı kıskandıran tablo!..

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un Eskişehirspor’a 4 Milyon’luk kaynağının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın da 3 milyonluk finansal desteği Bordo-Beyazlı Taraftarlar tarafından takdirle karşılandı…

Bordo Beyazlı temsilcimiz Elazığspor'da bugüne kadar herhangi bir imza olmazken, taraftarlar eksik mevkilere yapılacak transferleri merakla bekliyor. Ancak Elazığspor'da yaşanan para sıkıntısı, yönetimi kara kara düşündürüyor…

Bir yandan ikinci yarı hazırlıklarını sürdüren takımlar, bir yandan da kadrosunu güçlendirmek için takviyeler yapıyorlar. Ara transfer döneminde eksik mevkiler için birbirinden kaliteli futbolcular transfer eden TFF 1.Lig ekipleri, transfer ettikleri isimlerle kadrolarını güçlendirmeye devam ediyorlar.

Transferin sessiz takımı Gakgoş…

Transferin sessiz takımlarından biri ise Elazığspor. Bordo beyazlı temsilcimiz Elazığspor'da bugüne kadar herhangi bir resmi imza olmadı. Taraftarlar eksik mevkilere yapılacak transferleri merakla beklerken bir yandan transfer çalışmalarını sürdüren ve bir yandan da maddi kaynak arayışında olan Elazığspor'da yaşanan para sıkıntısı, yönetimi kara kara düşündürüyor. Defalarca yapılan destek çağrısına kimsenin aldırış etmemesi, bordo beyazlı yönetimin elini kolunu bağlamış durumda.

Taraftarlar ümitsiz…

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren bordo beyazlı ekibimizde, yapılacak olan transferlerin biran önce kesinleşip, takımla birlikte ikinci yarı hazırlıklarına başlamaları öngörülüyor. Ancak şuana kadar maddi sorunlar yaşayan temsilcimizde, herhangi bir kesinleşmiş transfer yok. Hal böyle olunca büyük umutlarla ikinci yarıyı bekleyen Elazığspor'lu taraftarlar, kara kara düşünmeye başladı. Hiçbir kesimden destek verilmeyen Elazığspor'a şehrin ileri gelenlerinin artık bir el atmasını bekleyen taraftarlar, diğer Anadolu takımlarının il yöneticilerini örnek göstererek, artık Elazığspor'a da sahip çıkılmasını istiyorlar. Geçtiğimiz günlerde Odunpazarı Belediyesi’nin Eskişehirspor’a işletme hakkını devrettiği reklam alanlarının ihalesi sonunda 4 Milyon’luk bir maddi gelire sahip olmasının ardından, Melih Gökçek’in ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtulan Mustafa Tuna’dan Ankaragücü’ne 3 Milyonluk finansal destek sağlaması üzerine Bordo Beyazlı renklere gönül veren taraftarları isyan noktasına getirdi.

Taraftarlardan destek çağrısı…

Eskişehir ve Ankara il yöneticilerinin Eskişehirspor’a ve Ankaragücü’ne verdikleri bu desteklerinden sonra bordo beyazlı taraftarlarda aynı desteğin Elazığ Valisi ve Belediye Başkanı’ndan da Elazığspor'a verilmesini bekliyorlar. Şehrin tek reklamı ve en büyük sivil toplum kuruluşu olan Elazığspor'un yalnız bırakılmamasını isteyen taraftarlar, il yöneticilerinin yaptığı desteğin aynısını Elazığspor'da görmek istediklerini belirttiler. Sosyal medyada seslerini Elazığ'lı il yöneticilerine duyurmaya çalışan bordo beyazlı taraftarlar, Vali ve Belediye Başkanını desteğe davet ettiler.