Günışığı Gazetesi

Anasayfa Yenile

Humam Tarık ELazığspor’da!..

09 Ocak 2018 19:57

Humam Tarık ELazığspor’da!..

Sağlık Kontrolünden Geçen Yıldız Futbolcu, bugün 1,5 yıllık resmi sözleşmeye imza atacak…

Elazığspor’un prensip anlaşması sağlayarak Antalya’ya getirdiği Iraklı yıldız futbolcu dün sağlık kontolünden geçirildi. Humam Tarık’la Çarşamba günü resmi sözleşme imzalanması bekleniyor.

Elazığspor’un uzun süredir gündeminde bulunan Iraklı yıldız futbolcu Humam TARIK’ın transferi tamamlanmak üzere.

Dün sabah saatlerinde Antalya’ya gelen Humam Tarık, ilk olarak transfer komitesi ile bir görüşme gerçekleştirdikten sonra teknik heyet ve takım arkadaşlarıyla tanıştı. Daha sonra Antalya’da özel bir hastanede sağlık kontrolünden geçirilen genç futbolcunun, olumsuz bir bulguya rastlanmaması üzerine transfer komitesi ile yapılan ikinci görüşmede Elazığspor ile anlaşma sağladığı bildirildi. Takımla birlikte çalışmalara başlayan Humam Tarık ile herhangi bir aksilik yaşanmaması durumunda Çarşamba günü 1,5 yıllık sözleşme imzalanacağı öğrenildi.

1996 Bağdat doğumlu olan Humam TARIK, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Al Ahli takımında başladığı kariyerinde, daha sonra Al Dhafra ve son olarak da Irak 1. Lig ekibi Al-Quwa forması giydi. Bu sezon takımıyla 20 lig maçında 1.727 dakika süre alan Humam Tariq 2 kez rakip fileleri havalandırdı.

Öte yandan Elazığspor İskoç Golcü Simon Murray dosyasını tam anlamıyla kapatmazken, Hibernian Kulübü’yle görüşmelerini sürdürüyor.